říznaky onemocnění COVID-19:

  • teplota ≥ 37,3°C
  • suchý kašel
  • dušnost
  • únava, malátnost
  • bolest hlavy
  • průjem, zvracení
  • ztráta chuti a čichu

Máte-li jakýkoliv z výše uvedených příznaků:

ZŮSTAŇTE DOMA
Vyhněte se dalším kontaktům. Nechoďte do práce, na nákup, nevzdalujte se z domova. Nechoďte do čekáren lékařů bez předchozí telefonické domluvy!

KONTAKTUJTE SVÉHO PRAKTICKÉHO LÉKAŘE – 596583490
Buďte trpěliví, v této době praktičtí lékaři vyřizují velké množství telefonátů a nemusíte se tak dovolat ihned na první pokus. Nemůžete-li se opakovaně dovolat, ověřte správnost volaného telefonního čísla a zda voláte v ordinačních hodinách. Pokud praktického lékaře nemáte nebo je Váš praktický lékař několik dnů nedostupný, kontaktuje Vaši zdravotní pojišťovnu a požádejte ji o pomoc.

ODBĚR NA COVID-19
Budete-li lékařem indikováni k provedení stěru z nosohltanu, rezervujte si nejbližší možný termín odběru. Po vystavení elektronické žádanky lékařem se již pacient musí objednat k testování sám. Zde se objednejte na PCR test.  Na odběrové místo se dostavte vlastním vozem či pěšky. Nejezděte MHD a nevystavujte riziku nákazy ostatní osoby. S sebou nezapomeňte osobní doklady a ochranu nosu a úst. Dodržujte nadále pravidla domácí karantény a vyčkejte příchodu SMS s výsledkem. Jste-li imobilní či ve zdravotním stavu, který neumožňuje transport na odběrové místo, lékař zajistí odběrovou sanitu s mobilním týmem, který provede odběr v místě Vašeho pobytu.

COVID-19 POZITIVNÍ / NEGATIVNÍ
Jakmile budete informováni o výsledku testu, kontaktujte svého praktického lékaře a domluvte se na dalším postupu.
Je-li Váš výsledek pozitivní, je Vám nařízena izolace v trvání minimálně 10 dnů od dne, kdy byl proveden odběr. Pro její ukončení je zároveň nutné, abyste byli alespoň 3 dny bez klinických příznaků onemocnění.
Je-li Váš výsledek negativní, je nutné postupovat individuálně a dle domluvy s praktickým lékařem.